Picture for manufacturer U.S. Polo Assn.

1890 yılında Amerika'da kurulan U.S.P.A., Polo sporunun Amerika ve Kanada'daki resmi idari birimidir. Misyonu; dünya üzerindeki polo sporu tutkunlarını bir araya getirmek, bu spora sadık, samimi oyuncular oluşturarak U.S.P.A. lisansörlerini bir takım olarak birleştirmektir. Yüzyılı aşkın süredir, kendini polo sporuna adamış oyuncular ve sporun heyecanını yaşamak isteyen seyirciler U.S. Polo Assn. sayesinde bir araya geliyor ve güç birliği yapıyor. Amerika'da zengin ve soyluların oynadığı polo sporundan doğan marka, bugün hala bu sporla anımsanıyor.

Polo: Kralların oyunu...

Safkan atlar üzerindeki tutkulu oyuncular... Nefes kesen muhteşem maçlar... Kendi geleneği içinde renkli, zengin ve zarif bir oyun... İnsanın hızını, gücünü, yeteneğini, cesaretini ve dayanıklılığını öven müthiş bir spor...

Polo, 1869'da İngiltere'de oynanmaya başladı. James Gordon Bennet 1876'da bu sporu New York'a taşıdı. Günümüzde Amerika'da 300 kadar Polo kulübü ve 3000'den fazla Polo oyuncusu bulunuyor. Dünyanın dört bir yanından polo sporcuları değişik sezonlarda bir araya gelerek centilmence yarışıyorlar.