DÖNMEZLER LİSANS A.Ş…

2002 yılında sektördeki faaliyetlerine Dönmezler Kırtasiye Limited Şirketi olarak başlayan Dönmezler Lisans A.Ş.’nin temelleri, 30 yıllık tecrübesi ve bilgi birikimiyle İstanbul Tahtakale Ticaret Merkezi’nde bir aile şirketine dayanmaktadır. 2009 yılında anonim şirket statüsüne kavuşan Dönmezler Lisans, her geçen yıl arttırdığı lisans, marka portföyü, ürün çeşitliliği ve ilkelerinden ödün vermeden istikrarlı bir şekilde büyümesi ile kendini sürekli yenileyerek pazarın hakimi konumuna gelmiştir.

Popüler lisans girişimlerine başlayan Dönmezler Lisans. Daha sonraki dönemde vizyonunu geliştirerek farklı ürün gruplarıyla, yetişkinlerin içinde yer aldığı kitleye ulaşmayı hedeflemiştir. Bu doğrultuda ilk adımını U.S. Polo ASSN.’nin lisans haklarını alarak atmıştır. Sonrasında bünyesine Lumberjack markasını alarak yeni ürün gruplarıyla yoluna devam eden Dönmezler Lisans, portföyündeki markalar, farklı ürün grupları ve geniş satış ağı sayesinde sektörünün öncü firmalarından birisi haline gelmiştir.

Portföyünde bulunan lisans ve markalarının yanı sıra Dönmezler Lisans, sanatsal boya malzemelerine ait dünya çapında ünlü Marie’s markasının 2002 yılından bu yana Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Marie’s markası ile profesyonellere yönelik boya ve fırça setlerini Türkiye pazarında tüketici ile buluşturmaktadır.

Dönmezler Lisans, yenilikçi bakış açısını devam ettirerek farklı ve yeni isimleri bünyesine katarak yoluna devam etmektedir.