Picture for manufacturer Lumberjack

Lumberjack artık Türk markası!

Lumberjack’in doğuşu; 1940'lı yılların başında İtalya'nın kuzeydoğusunda yer alan Verona şehrinde, küçük bir ayakkabı imalat atölyesinde üretime başlayan Antonini Kardeşler’le başladı. Kısa bir sürede büyük başarılara imza atan Antonini Kardeşler 1970’lerde markayı kuzeni Ivo Antonini’ye bıraktı ve Ivo’nun vizyoner bakış açısıyla marka uluslararası boyutlara taşındı. Lumberjack, Ivo Antonini’nin 1979 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne yaptığı bir iş gezisi sırasında Kuzey Amerika’da yer alan doğa parklarındaki vahşi hayat tarzından esinlenmesi ile doğdu. 2012 yılında Ziylan Grup tarafından İtalyan 3A Antonini Şirketi’nden satın alınarak Türk markası haline geldi.

Ziylan Grup markanın Verona’daki merkezini modanın kalbi olan Milano’ya taşıdı. Bunun üzerine tasarım, ürün geliştirme, pazarlama ve satış operasyonlarını yönetmek üzere Milano’da “Brand Park Srl” şirketini kurdu. Lumberjack markasının logosu ve amblemi yenilendi. Lumberjack markasının özünü tanımlayan “Family Brand” stratejisi doğrultusunda; büyükanne-büyükbaba, anne-baba, kız ve erkek çocukları kapsayan geniş bir ailenin her ferdi için en uygun ürünler Lumberjack koleksiyonunda yer alıyor. İtalya’da 28 mağazası ve 850 satış noktası bulunan Lumberjack’în, Barcelona’da da 1 mağazası bulunuyor.

Dönmezler Lisans A.Ş. marka portföyüne katmış olduğu Lumberjack ile vizyonunu genişleterek farklı ürün seçeneklerini tüketiciyle buluşturmayı hedeflemektedir. Seyahat, evrak çantası, cüzdan, kemer, matara, şemsiye ve sırt çantası ürünlerinin yanı sıra bayan aksesuar grubunu da bünyesine katarak, yeni bir ürün koleksiyonla daha pazara girmeyi amaçlamaktadır.